טלפון שבור

Thursday Sep. 11, 2008 to Sunday Sep. 28, 2008
@ סדנאות האמנים

מאשה זוסמן, יעל רוכמן, שי אזולאי,מיה מוצ'בסקי פרנס, אסף בן צבי , לנה זידל, יוליה רברסקי, רונן סימן-טוב, אבי סבח, עדנה אוחנה, לי היא שולוב, טליה טוקטלי, אמנון בן עמי, אתי אברג'יל, אריאן ליטמן, דן אורימיאן, יעל רובין 

 

טלפון שבור
Surrealists did it!
למזלי נחסך ממני לכתוב על אמנות. ערימת דימויים בצירוף שם ומידות אינה מונחת לפניי. כל זאת מפני שהתערוכה "טלפון שבור" בסדנאות האמנים עניינה ניסוי אוצרותי.
כשמדובר בקבוצת אמנים שעיסוקיהם שונים, אשר לא נאספו מתוקף זיקה כלשהי בין גוף העבודות של כל אחד ואחת, אצירת תערוכה קבוצתית היא אתגר, אף יותר מתמיד. בעודנו מתלבטים בנושא, עלתה הצעה לאצור את התערוכה באופן אורגאני. המתודה: כמו בילדות או בסוריאליזם, אם תרצו, שרשרת טלפון שבור (מכאן השם...)
שמות נשלפו מכובע באקראי. האמן הראשון בגורל בחר עבודה משלו, הבא אחריו נתבקש להגיב אליה, האמן הבא אחריו הגיב לעבודתו של השני וכנה"ל, בשרשרת. ההצבה בחלל אף היא תיעשה כך.
זה עשוי להיות גיבוב כישלוני או הצלחה אדירה, אפילו אנחנו לא יודעים. ההימור פה הוא חלק חשוב מהעניין.
מעבר לסקרנות לפתוח כבר את קיפולי הנייר ולראות איזו חיה משונה יצאה לנו, התהליך עצמו הניב תוצרים מרתקים. כל אמן בתורו היגר לסטודיו של האמן הקודם לו ברשימה, הפעם לא מתוך תודעת נפרדות, חוסה בצל הסמול טוק המגונן. הפעם כמו מגלה יבשות אשר תר אחר האופן שבו ניתן יהיה לתקשר עם הילידים (סליחה על המטאפורה הקולוניאליסטית). האופן שבו התהליך הזה טוען ביקורי סטודיו באקטיביות, מזרים דם חדש בעורקי ההתקשרות בינינו, הוא לכשעצמו הישג מעניין.
  בין אם התוצר ישקף את ייחודיות התהליך ובין אם לאו, הוא יהיה סך המפגשים והדינאמיקות שנוצרו, הבן הגמלוני של 16 הורים.

 

יעל רוכמן

 

Entrance Fee: ₪ 0
טלפון שבור

Location Details

רח' האומן 26,תלפיות,ירושלים

Haoman 26, Talpiyot, Jerusalem

במסגרת התערוכה טלפון שבור

א'-ה' 10:00-19:00

ו' 10:00-13:00

ש' - סגור


0528309235

Events During This Exhibition @ סדנאות האמנים

Thursday Sep. 11, 2008
פתיחת התערוכה - טלפון שבור

Thursday Sep. 25, 2008
vj רן סלוין ודורון אלטרץ